top of page

Marjaherkut on ihastuttava kolmen villasukkaohjeen setti, jonka on suunnitellut Hanne Piirainen / Puikoilla Peltolassa. Setin teema ammentaa suomalaisesta luonnosta ja rakkaista marjoista – mukana ovat mansikkasukat, mustikkasukat ja puolukkasukat.

Nämä marjasukat hurmaavat marjaisilla väreillään ja yksityiskohdillaan. Jokainen malli tuo esiin oman marjansa tunnelman, mutta yhdessä ne muodostavat yhtenäisen ja inspiroivan kokonaisuuden kaikille, jotka rakastavat värikkäitä villasukkia ja luonnonläheisiä teemoja.Marjaherkut-sukkasetissä yhdistyvät ajaton tyyli ja neulonnan ilo. Ohjeet sopivat sinulle, joka etsit kauniita villasukkia, persoonallisia marjasukkia tai erityisesti mansikkasukkien, mustikkasukkien ja puolukkasukkienneuleohjeita.

Selkeät ohjeet ja toimivat mallit tekevät tästä paketista loistavan valinnan sekä lahjaksi että omaan neuleprojektiin – yksi setti, kolme herkullista ideaa puikoille.

Villasukkien perusmalli sallii helposti myös langan vaihdon ohuempaan tai paksumpaan.

Tämän tuotteen saat ladattavana linkkinä sähköpostiin.

 

__

Marjasukat tarkoittavat villasukkaohjeita, joissa värit tai kuviot on saanut inspiraationsa marjoista, kuten mansikoista, mustikoista ja puolukoista. Marjasukat ovat suosittu villasukkaohjeiden teema Suomessa. Niissä hyödynnetään marjoista inspiroituneita värejä ja kuvioita, kuten puolukan punaista, mustikan sinistä ja mansikan vaaleanpunaista.


 

Marjaherkut – kolmen villasukkaohjeen setti

€10.90Price
Sales Tax Included

⭐ -20%, kun ostat 5 tuotetta.

  • Ohje on PDF-muodossa. Voit ladata ohjeen heti tilauksen ja maksun jälkeen omilta sivuilta. Ohje lähtee linkkinä automaattisesti myös ilmoittamaasi sähköpostiosoitteeseen.

Related Products

Avainlippu-merkki ja teksti “Kiitos, kun valitset suomalaisen tuotteen” – SullaVikat, suomalainen neuleohjeiden verkkokauppa.

SUBSCRIBE
This is a Finnish mailing list. You can subscribe to the English newsletter from the main menu.

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page