top of page

Pikeeri-villasukat ovat herkullisen kauniit kirjoneulesukat, joiden ruskealla pohjalla kulkeva tähtikuvio näyttää siltä kuin se olisi piirretty pikeerillä suoraan sukan pintaan. Piparkakkuhenkinen värimaailma tekee mallista lämpimän, talvisen ja persoonallisen – täydellisen lahjaneuleen tai joulukauden suosikkisukan.

 

Ohje on suunniteltu noin 250 m / 100 g paksuiselle langalle, ja esimerkiksi Novita Nalle sopii tähän malliin erinomaisesti. Kuvio jatkuu kauniisti valepalmikkoresorista aina sukan kärkeen saakka, mikä tekee neulepinnasta yhtenäisen ja elegantin.

 

Ohje sisältää selkeät kaaviot sekä tarkat ohjeet villasukan kantapään ja kärkikavennuksen neulomiseen. Pikeeri-sukatsopivat kaikille, jotka rakastavat yksityiskohtaisia villasukkaohjeita, piparkakkumaista tunnelmaa ja huolellista neulontaa.

 

Pikeeri-villasukat – piparkakkuhenkiset kirjoneulesukat - SullaVikat

€5.60Price
Sales Tax Included

⭐ -20%, kun ostat 5 tuotetta.

  • Mia Sumell

Related Products

Avainlippu-merkki ja teksti “Kiitos, kun valitset suomalaisen tuotteen” – SullaVikat, suomalainen neuleohjeiden verkkokauppa.

SUBSCRIBE
This is a Finnish mailing list. You can subscribe to the English newsletter from the main menu.

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page